free bootstrap builder

ORATOR MILENIA
PERTANDINGAN DEBAT ALAF BARU

TEMPAT HADIAHPASUKAN DEBAT                           
JOHAN• Wang Tunai RM3,000
• Piala Pusingan
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
SEKOLAH DATO ABDUL RAZAK (SDAR)SEREMBAN
NAIB JOHAN• Wang Tunai RM1,500
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
SEKOLAH TUANKU ABDUL RAHMAN (STAR)PERAK
KETIGA• Wang Tunai RM500
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
Sekolah Menengah Kebangsaan
Agama Maahad Hamidiah (MAAHAD HAMIDIAH)
SELANGOR
KETIGA• Wang Tunai RM500
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
The Malay College Kuala Kangsar (MCKK)PERAK
PENDEBAT TERBAIK
PUSINGAN AKHIR
• Wang Tunai RM500
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
MUHAMMAD AMIN BAIHAQI BIN MAT ZUKI
SEKOLAH DATO ABDUL RAZAK (SDAR)
SEREMBAN
PENDEBAT TERBAIK
PUSINGAN SARINGAN (LIGA)
• Wang Tunai RM500
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
MUHAMMAD AMIRUL IZWAN BIN ISMAIL
Sekolah Menengah Agama Hulu
Langat Batu Sepuluh
SELANGOR
Showing entries (filtered from total entries)

ORATOR MILENIA
PITCHING COMPETITION

TEMPAT HADIAHNAMA PEMENANG SEKOLAH                 
JOHAN• Wang Tunai RM1,000
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
ROSHAN JAMES A/L ROBERT JAMESSK ST. FRANCISPERAK
NAIB JOHAN • Wang Tunai RM500
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan 
LUBNA BINTI MOHAMMAD SHARIFFSK CONVENT (1) BUKIT NANASKL
KETIGA• Wang Tunai RM300
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
ETHAN JOSHUA ERICSK JALAN DATUK PALEMBANGMELAKA
SAGUHATI• Wang Tunai RM100
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
NUR WAFA YUSRA BINTI FAKHUZAIRISK JAWIPULAU PINANG
SAGUHATI• Wang Tunai RM100
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
CHOONG CHENG KEN SJKC KEH SENGMELAKA
SAGUHATI• Wang Tunai RM100
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
BETRAND KOH LOPEZSJKC KEH SENGMELAKA
Showing entries (filtered from total entries)

ORATOR MILENIA
PERTANDINGAN BICARA TUNAS

TEMPAT HADIAHNAMA PEMENANG SEKOLAH                    
JOHAN• Wang Tunai RM1,000
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
SYED ALI ZUFAR ALKAFF BIN SYED MUHAMMAD AZANISK KIDURONGSARAWAK
NAIB JOHAN• Wang Tunai RM500
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
ITHRAH MADIHAH BINTI ISMAIL ASIBSK TELOK BEREMBANGMELAKA
KETIGA• Wang Tunai RM300
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
MAC FREDERON FERIDLEESJK(C) CHI WENLABUAN
SAGUHATI• Wang Tunai RM100
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
KHADIJAH BINTI AHMAD FATIHARSEKOLAH KEBANGSAAN JELUTONGPULAU PINANG
SAGUHATI• Wang Tunai RM100
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
ALEEYA MAISARAH BT AHMAD ANUARSK CONVENT KOTA TAIPINGPERAK
SAGUHATI• Wang Tunai RM100
• Piala Iringan
• Sijil Penyertaan
NUR SUMAIYAH BT ZULKHIBRISK KAMIL 1 KELANTAN
Showing entries (filtered from total entries)

Senarai Nama Sekolah Debat Alaf Baru

Bil Nama Penuh Sekolah Singkatan
1Sekolah Menengah Kebangsaan Agama Al-Irshad SMKA AL-IRSHAD
2Sekolah Menengah Kebangsaan DermaSMK DERMA
3Sekolah Menengah Sains BantingBASIS
4Sekolah Menengah Kebangsaan Agama ArauSMKA ARAU
5Sekolah Menengah Kebangsaan Zainab SEMENZA
6Sekolah Menengah Sains Tengku Muhammad Faris PetraFARIS PETRA
7Sekolah Sains Tun Syed Sheh ShahabudinTUN SYED
8Sekolah Menengah Kebangsaan Taman Tasik SMK TAMAN TASIK
9Sekolah Menengah Sains Alam
Shah
ASiS
10Sekolah Menengah Sains RembauSEMESRA
11Sekolah Menengah Kebangsaan Agama Sultan Muhammad SMKA SULTAN MUHAMMAD
12Maktab Sultan Ismail SIC
13Sekolah Menengah Sains Kepala BatasSMS KEPALA BATAS
14Sekolah Menengah Agama Hulu Langat Batu SepuluhSAMTEN
15Sekolah Menengah Kebangsaan Baru BintuluSMK BARU BINTULU
16Sekolah Menengah Sains Pasir Puteh SMS PASIR PUTEH
17Maktab Rendah Sains Mara BentongMRSM BENTONG
18Maktab Rendah Sains Mara FeldaMRSM FELDA
19Maktab Rendah Sains Mara Alor GajahMRSM ALOR GAJAH
20Sekolah Menengah Kebangsaan Agama Maahad HamidiahMAAHAD HAMIDIAH
21Sekolah Menengah Kebangsaan Agama Sharifah RodziahSMKA SHARIFAH RODZIAH
22Sekolah Tuanku Abdul Rahman STAR
23Sekolah Berasrama Penuh Integrasi KuantanINTEK
24Sekolah Dato Abdul Razak SerembanSDAR
25Sekolah Menengah Agama Persekutuan BentongSUPERB
26Malay College Kuala KangsarMCKK
entries (filtered from total entries)

Senarai Nama Peserta Bicara Tunas

Bil Sekolah              Nama Penuh Pelajar                      Negeri               
1SK KidurongSyed Ali Zufar Alkaff Bin Syed Muhammad AzaniSarawak
2SJK(C) Chi WenMac Frederon FeridleeLabuan
3SK Zainab (1)Haida Batrisyia Binti HakimudinKelantan
4SK Kamil 1Nur Sumaiyah Bt ZulkhibriKelantan
5SK Kamil 1Sitinur Atiyah Bt Mohd RizaniKelantan
6SK Convent Lebuh LightQurratu'ain Amani Binti MokhzaniPenang
7SJK(T) Mak MandinThiviya A/P GovindarajooPenang
8Sekolah Kebangsaan JelutongKhadijah Binti Ahmad FatiharPenang
9SJK (T) RamakrishnaKiirtinyaa A/P MahhendranPenang
10SK Jalan Datuk PalembangAina Adlina Binti Khairul AminMelaka
11SK Jalan Datuk PalembangAufa Amani Binti MohammadMelaka
12SK Jalan Datuk PalembangNureena Binti Mohd NazamMelaka
13SK Dato' NaningMuhammad Akif Anaqi Bin JamaludinMelaka
14SK Dato' NaningMuhammad Aiman Asyraf Bin Mohd AminMelaka
15SK Batu Berendam 2Amsyar Hazim Bin Mohd RedzuanMelaka
16SK Telok BerembangIthrah Madihah Binti Ismail AsibMelaka
17SK Wangsa Maju Seksyen 2Nur Irdina Safiah Bt SupardiKL
18SK Wangsa Maju Seksyen 2Nur Ain Asyikin Bt ZulkipliKL
19SK Wangsa MelawatiAlfiqah Farhana Bt. Aidil Fadrul YusriKL
20SK Institut Pendidikan Guru MalaysiaAthifa Nur Afza Bt. Mohd Nor ZainiPerlis
21Sekolah Kebangsaan Bandar PutraNursumaiyah Hanie Binti SudirmanJohor
22Sekolah Kebangsaan Bandar PutraMaisarah Aqilah Binti MazukiJohor
23SK PengkalanSaffiah Khadeejah Binti Noor AzharPerak
24SK BeruasYang Shahira Bt AdlanPerak
25SK Convent Kota TaipingAleeya Maisarah Bt Ahmad AnuarPerak
26SK Kampung JambuHusna Zulaikha Bt Mohamad ZubirPerak
27SK LKTP Panching SelatanNur Alya Insyirah Binti ArifuddinPahang
28SK Seri TerentangSiti Salvana Bt RuslanPahang
entries (filtered from total entries)

* Keputusan adalah muktamad
* Kedudukan senarai nama tidak mengikut jumlah markah

Senarai Nama Peserta Pitching

BilSekolah Nama Penuh Pelajar Negeri            
1SK Kepong BaruRaveenderjit Singh A/L Raminderjit SinghKL
2SK Bukit DamansaraElea Maisarah Binti HafizuddinKL
3SK Convent (1) Bukit NanasLubna Binti Mohammad SharifKL
4SK Wangsa MelawatiIman BoudjitKL
5SK St. MaryJoann Annyssa GeorgeKL
6SK(P)Treacher MethodistKhaisah Aleeya Binti Khairul KhabirPerak
7SK(P)Treacher MethodistAmelia Bt Colin MckennaPerak
8SK(P)Treacher MethodistHusna Amani Binti Mohd AshikinPerak
9SK Convent Kota- TaipingCynthia PasupathiPerak
10SK Convent Kota- TaipingJyraina Kaur A/P Tasbir SinghPerak
11SJKC Hua Lian 3Ming Su AnnPerak
12SK St. FrancisRoshan James A/ L Robert JamesPerak
13SK Minden HeightKavishwer SathiamorthyPenang
14SJKT Sungai AraVinothini KumaravelooPenang
15SK JawiNur Wafa Yusra Binti FakhurraziPenang
16SJK (T) RamakrishnaJoanne Bakhita A/P KevinPenang
17SK Kamil 1Athasya Yasmin Bt Mat NoorKelantan
18SK Kamil 1Damia Aisya Bt Shariful AmranKelantan
19SK Zainab (1)Anis Fatihah Binti Azreen SyazrilKelantan
20SK Sultan Ismail (1)Muhammad Burhan Adli Bin Muhd Nasrom ShahKelantan
21SK Sultan Ibrahim 1Ilham Aini Binti SuhailiKelantan
22SK Jalan Datuk PalembangAmira Suraiya Binti AsnizanMelaka
23SK Jalan Datuk PalembangEdriana Nur Eiman Binti Mohd HadzrenMelaka
24SK Jalan Datuk PalembangEthan Joshua EricMelaka
25SK Jalan Datuk PalembangNur Qistina Binti Muhammad HakimMelaka
26SJKC Keh SengChong Cheng KenMelaka
27SJKC Keh SengBertrand Koh LopezMelaka
28SK Nanga SpakErvila RunaiSarawak
entries (filtered from total entries)

* Keputusan adalah muktamad
* Kedudukan senarai nama tidak mengikut jumlah markah

ORATOR MILENIA

Ruang perdebatan dan percambahan idea oleh generasi milenia di peringkat sekolah rendah dan menengah dalam menyampaikan aspirasi mereka demi masa depan Malaysia yang lebih baik.

JELAJAH MILENIA

© Copyright Sekretariat Jelajah Milenia 2017